Home   Pro rodiče   Co vzít s sebou

Co vzít s sebou

Na začátku docházky do DLK Šiška si děti do zázemí klubu přinesou:

Podepsaný vak (tašku) s náhradním oblečením včetně obuvi – Obsah vaku rodič přizpůsobuje aktuálnímu počasí a roční době. Náhradní oblečení musí být kompletní náhrada oblečení, které má dítě v danou chvíli na sobě. Vak (taška) zůstává v zázemí DLK Šiška. Při vyzvedávání dítěte je dobré zkontrolovat, co z vybavení bylo přes den použito a co je nutné doplnit.

Repelent proti klíšťatům a krém s UV faktorem (pouze v letním období)

Vybavení na dobu odpočinku: spacák, polštářek, plyšák, oblíbená kniha

 

Každý den si děti přinesou

Batůžek s nastavitelnými popruhy a prsním pásem a v něm:

    • dopolední svačinku v podepsané krabičce
    • pití v neskleněné lahvi nebo termosce (případně v termoobalu)
    • pláštěnku
    • karimatkový podsedák (kus ustřižené karimatky na sezení)
    • pytlíček na poklady

Náhradní oblečení z vaku, které rodiče předchozí den kvůli ušpinění apod., odnesli.

Jak oblékat děti do lesní školky

Prosím počítejte s tím, že děti si budou chtít pobyt v lese užít a my jim v tom nebudeme bránit. Vybavte je tedy, takovým oblečením, u kterého nevadí ušpinění či případné poškození. Všechno oblečení je nutné mít podepsané pro lepší orientaci pedagogů.

Základem oblékání  je cibulovité vrstvení (lépe více vrstev než jedna tlustá).

Zimní varianta

V zimním období je důležitá teplá pevná a hlavně voděodolná obuv, nepromokavá bunda popřípadě pláštěnka, nepromokavé kalhoty, čepice a rukavice (v batůžku náhradní rukavice a ponožky).

Nahoře i dole by měly děti mít sytém nejméně tří vrstev – tzv. cibulové vrstvení. První vrstva funkční prádlo, druhá vrstva fleece nebo vlna nebo oboje (ve vlně se děti tolik nepotí a lépe větrá), třetí vrstva nepromokavá izolující. Bavlna není pro toto počasí vhodným materiál, protože když se dětí zpotí, zůstane mokrá a na tělíčku studí.

Letní varianta

V teplejší počasí, kdy teploměr ukazuje 15 a a více stupňů doporučujeme pokrývku hlavy – kšiltovka, čepeček atd. Oblečení do lesa by mělo mít dlouhý rukáv i nohavice z důvodu ochrany před klíšťaty a případnými odřeninami.

Doporučujeme lehké a vzdušné materiály. V lese je i při vysokých teplotách chládek a tak dlouhé rukávy a nohavice z lehkého materiálu poslouží jako izolace. Obuv by měla být pevná a uzavřená. Při chladnějším počasí je dobrá ještě fleesová mikina, šusťáková bunda a šusťáky nebo tepláky.