Home   O nás

O nás

Lesní školka Šiška je projektem spolku Lesní klub Šiška, z.s., který byl založen za účelem vytvoření podnětného prostředí pro plnohodné předškolní vzdělávání v přírodě.

Klub je v provozu celodenně od pondělí do pátku, 8-16.30 hod.

Kapacita klubu je 18 dětí na den (2 lektoři + 1 dobrovolník EVS).

Přečtete si více o fungování dětského lesního klubu Šiška.

Lidé v Šišce

Zobrazit profily pedagogů

 

Mgr. Martina Vyziblová  DSC_0574  DSC01721

MVDr. Jaroslava Pokorná, Ph.D.  denisa  ja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pedagogická koncepce

Myšlenka Josepha Cornella – ředitele pro ekologickou výchovu školy Ananda – How – To – Live v Nevada City v Kalifornii, jednoho z nejproslulejších pedagogů ekologické výchovy, nabádá současné pedagogy k povznesení přírody na úroveň pravého zdroje pro vnímání sebe sama a života vůbec. Příroda se tak stává naší nejlepší učitelkou a zároveň nádherně vyzdobenou třídou.

Podle myšlenkové koncepce lesních školek jsou pedagogové průvodci, kteří pomáhají dětem objevovat a poznávat svět okolo nich a sebe samé prostřednictvím vlastních zkušeností. Práce s dětmi je ovlivněna ročním obdobím a aktuálním počasím, kterému se přizpůsobuje náplň činností. Aktivity probíhají převážně ve venkovním terénu a děti pracují s přírodními materiály.

Více o naší pedagogické koncepci

 

 

Zázemí klubu

Najdete nás v Brně-Kohoutovicích na začátku ulice Juranka naproti vstupu do obory Holedná. Naše zahrada je rozlehlá a mírně svážitá a uprostřed ní stojí náš hlavní úkryt – jurta. Jsme školka blízká přírodě i zastávkám MHD. Hned nad prvními paneláky Kohoutovic, čtvrti obklopené rozsáhlými lesy. Sídlíme tu pěkně na kopci, na mlhu a smog koukáme shora.

IMG_4784

DSC_0983