Home   O nás   Zázemí školky

Zázemí školky

Najdete nás v Brně-Kohoutovicích na začátku ulice Juranka naproti vstupu do obory Holedná. Naše zahrada je rozlehlá a mírně svážitá a uprostřed ní stojí náš hlavní úkryt – jurta. Jsme školka blízká přírodě i zastávkám MHD. Hned nad prvními paneláky Kohoutovic, čtvrti obklopené rozsáhlými lesy. Sídlíme tu pěkně na kopci, na mlhu a smog koukáme shora.

Před vrátky naší zahrady vstupujeme do rozlehlé obory, kde volně žijí dańci, jeleni, srny i mufloni. Naše zahrada voní v létě mateřídouškou, dobromyslí a jahodím, je veliká a přívětivá, učíme se o ni starat. Jurtu jsme tu postavili jednoho jarního dne. Jako by tu byla odjakživa.

Na záchod chodíme do budky, kterou nám postavil jeden zručný tatínek. Náš záchod je kompostovací a voda na umytí rukou teče z kanystru. Stavbou na pozemku v pravém slova smyslu je naše skladiště se sklepem spojené s kuchyňkou, která slouží na vaření čaje a ohřívání obědů.

V roce 2017 přibyla na pozemek i další, demontovatelná stavba, kterou je krásná prostorná dřevěná pergola. Ta nahradila starý vojenský stan. Pergolu využíváme i v zimě, částečně jako šatnu, prostor pro tvoření, aktivity předškoláků a školní lesní družiny či v létě pro táborníky.

Vybudování pergoly finančně podpořilo statutární město Brno, odbor životního prostředí.

logo_brno-small

 

 

 

 

Pravidla pobytu v zázemí Lesní školce Šiška neleznete ZDE.